آموزشگاه آرایشگری در تهران - آموزشگاه آرایشگری دوبانو

امروزه علاقه به آرایشگری در بسیاری از افراد مخصوصا خانم ها بیشتر از قبل مشاهده می شود. اکثر آن ها علاقمند به فراگیری مهارت های زیبایی و آرایشگری هستند. تفاوت میان آرایشگر حرفه ای و عملکرد یک آرایشگر غیرحرفه ای را هر کسی می تواند با یک نگاه به روزمه کار آن متوجه شود. درست است که هنر آرایشگری یک استعداد است اما لازمه پیشرفت در این استعداد کسب مهارت هایی است که زیر نظر افراد حرفه ای باید انجام شود. یادگیری و کسب مهارت این فرصت را به افراد می دهد تا بتوانند حرفه و هنر آرایشگری را بهتر و با سلیقه تر ادامه دهند. عدم مهارت کافی ممکن است به مراجعین خسارت های جبران ناپذیری وارد نماید و خاطره بد از مهمترین روز زندگی آن ها به جای بگذارد. برای اینکه بتوانید در هنر آرایشگری حرفه ای تر باشید بهتر است انواع مهارت های آرایشگری را زیر نظر متخصصین این کار در آموزشگاه آرایشگری آموزش ببینید.

آموزشگاه دوبانو

آموزشگاه دوبانو

بهترین آموزشگاه آرایشگری در تهران

باید بدانیم که برای آموزش و یادگیری هنر و حرفه آرایشگری باید به آموزشگاه هایی مراجعه کنیم که تمام مهارت های آرایشگری را با اعطای مدرک فنی و حرفه ای و یا گواهی نامه های معتبر بین المللی آموزش می دهند. باید بدانید که یک آموزشگاه حرفه ای، تمامی مهارت های آرایشگری را با قیمت هایی به صرفه به هنرجویان خود ارائه می دهد. هزینه کلاس ها و دوره های آموزشی آرایشگری طبق تعرفه های سازمان فنی و حرفه ای در نظر گرفته می شود تا هنرجو را بیش از حد تحت فشار قرار ندهد. در صورتی که علاقمند به شرکت در دوره های آموزش آرایشگری هستید می توانید در دوره های حرفه ای و تخصصی آموزشگاه آرایشگری شرکت کنید و با اخذ مدرک بین المللی در این زمینه فعالیت داشته باشید. در

 

شینیون مو

شینیون مو

 

آموزشگاه آرایشگری چه مهارت هایی را به هنرجویان آموزش می دهند؟

در آموزشگاه آرایشگری انواع کلاس ها و مهارت هایی که در شاخه آرایشگری قرار می گیرند آموزش داده می شوند. برای اینکه مطمئن باشید که نزد متخصص آرایشگری دوره های خود را می گذرانید و از نتیجه آموزش خود رضایت دارید، باید آموزشگاهی را انتخاب کنید که گواهی نامه های معتبر برای هنرجویانشان صادر می کند. به طور معمول یک هنرجو می تواند مهارت های زیر را در یک آموزشگاه آرایشگری حرفه ای آموزش ببیند که در ادامه به طور مختصر به ان اشاره خواهیم کرد.

آموزش گریم و میکاپ حرفه ای

دوره آموزش گریم و میکاپ معمولا شامل انواع آرایش ها و گریم صورت بزرگسالان و کودکان می شود. در این دوره ها انواع خودآرایی ها، آرایش عروس، آموزش گریم های بازیگری، آرایش و گریم کودکان است. آموزش گریم و میکاپ حرفه ای معمولا جزو دوره های پرطرفدار است و در این دوره ها به هنرجو آموزش می بیند که صورت مدل را از لحاظ هندسی بررسی کند و گریم متناسب با آن را روی صورتش پیاده سازی کند.

 

آموزش شینیون حرفه ای

در این دوره ها به هنرجو انواع مدل های مو، بافت و شینیون عروس آموزش داده می شود. برای یادگیری این دوره ها باید به کار با مو علاقمند و در این کار استعداد داشت.

 

پدی کور

پدی کورآموزش رنگ و مش حرفه ای

دوره های آموزش رنگ ومش شامل آموزش رنگ مو حرفه ای، ، مردانساژ، دکوپاژ، دکلره کامل، ترمیم دکلره، هایلات های فانتزی، آمبره، سامبر، انواع لایت با فویل، لایت شعاعی و بالیاژ است. برای انجام این دوره ها معمولا تمامی مواد و وسایل در اختیار شما قرار می گیرد.

 

آموزش کوتاهی مو

همان طور که از نام مهارت مشخص است در این دوره انواع کوتاهی مو آموزش داده می شود. برای یادگیری این دوره مدل های موی پرطرفدار آموزش داده می شود ولی برای اینکه شما بتوانید در این کار حرفه ای باشید باید بتوانید از خلاقیت خودتان نیز در کوتاهی مو و ایجاد مدل های مختلف مو استفاده کنید.

 

مانیکور

مانیکور

آموزش اصلاح ابرو

بسیاری از خانم ها دوست دارند که ابرو های طبیعی خودشان را داشته باشند و هنگام اصلاح ابرو مدل های مختلفی را امتحان کنند. در آموزش اصلاح ابرو بله هنر جو مدل ابرو های مختلف آموزش داده می شود. هنر جو در پایان دوره به مدل ابروهای مختلف و تصمیم گیری که کدام مدل به کدام صورت یا زاویه صورت همخوانی دارد تسلط پیدا می کند. آموزش تخصصی ناخن در این دوره انواع کاشت ناخن و طراحی های ناخن آموزش داده می شود. هر خانمی دوست دارد که ناخن های زیباتری داشته باشد تا دست و پاهایشان زیباتر و آراسته تر به نظر بیاید. در این دوره هنر جو انواع کاشت ناخن پودری، ژله ای، و قالبی را آموزش می بیند.

 

آموزش میکروپیگمنتیشن

در آموزش میکروپیگمنتیشن به هنر جو انواع طراحی های ابرو را با قلم آموزش می دهند و سپس کار با قلم میکروپیگمنتیشن را رو ی مدل های مختلف آموزش می دهند.

 

لیفت و لمینت و ریمل دائم مژه

این دوره ها به عنوان دوره های مکمل هر آرایشگری می تواند آموزش ببیند.

 

اکستنشن

اکستنشن ابرو، مو، مژه به کاشت موقت مو گفته می شود. در این روش تار موهای مصنوعی را با استفاده از چسب و مواد طبیعی به مواهای واقعی می چسبانند و باعث افزایش قد مو می شوند. این کار باعث می شود ابرو، مو یا مژه پرپشت تر به نظر بیاید.

 

ارائه گواهینامه معتبر

آموزشگاههای آرایشگری که به صورت رسمی فعالیت می کنند قادر به اعطای مدرک یا گواهینامه معتبر فنی حرفه ای به هنرجویان هستند. هنرجویان می توانند با شرکت در این کلاس ها مدرک معتبر فنی حرفه ای گرفته و گذراندن دروس تئوری در کنار این کلاس ها مدرک دیپلم آرایشگری بگیرند. چنانچه هنرجو هر کدام از دوره های بالا را بگذراند می تواند به عنوان یک آرایشگر حرفه ای مجوز کار در آرایشگاه را دریافت نماید. همچنین می توانند با اخذ این مجوز کسب و کار آرایشگری راه بیاندازند. افرادی که دارای مدرک دیپلم دبیرستان هستند می توانند با گذراندن واحد های درسی زیر مدرک دیپلم آرایشگری فنی حرفه ای را کسب نمایند.
• اخذ دیپلم رسمی با گذراندن 5/26 واحد درسی
• پیرایشگر ابرو و صورت زنانه 5/2 واحد
• پیرایشگر موی زنانه 5 واحد
• آرایشگر موی زنانه 9 واحد
• متعادل ساز چهره(گریم ) 7 واحد
• آرایشگر ناخن 2 واحد
همچنین هنرجو برای اخذ مدرک دیپلم آرایشگری باید شرایط زیر را داشته باشد.
• داشتن حداقل مدرک دیپلم
• هنر جو باید بالای 16 سال سن داشته باشد.
• قبل از شرکت در آزمون باید هزینه شرکت در آزمون پرداخت گردد.
• هنر جو باید 411 ساعت کارآموزی را طی 5 ماه در آموزشگاه های مراقبت و زیبایی، دوره های مختلف را گذرانده باشند.

 

چگونه یک آرایشگر حرفه ای شویم؟

برای اینکه بتوانیم تبدیل به یک آرایشگر خوب و حرفه ای در کار خود شویم باید در کنار آموزش های آرایشگری به کسب مهارت های دیگر نیز بپردازیم و دارای سلیقه و خلاقیت باشیم. آرایشگری یک هنر است و هنرجو باید تلاش کند تا به هر شخص با نگاهی هنرمندانه و خلاقانه بنگرد و آرایشی نو از خود ارائه دهد. هر آرایشگر خوب باید حتما شرایط زیر را داشته باشد.

هاشور ابرو

هاشور ابرو

داشتن تخصص و مدرک مورد نیاز

اکثر مردم فکر می کنند که هنر آرایشگری شغل راحتی است و نیاز به تخصص و آموزش ندارد. بیشتر افراد فکر می کنند آرایشگری هیچ پیچیدگی ندارد و خیلی راحت می توان آن را فراگرفت. اما در حقیقت برای اینکه بتوانیم به یک آرایشگر شناخته شده و حرفه ای تبدیل شویم باید تخصص لازم را در مهارت مد نظر ما در آرایشگری کسب کنیم.

نحوه ی برخورد مناسب

برخورد با مشتریان یکی از موارد است که در اکثر کسب و کارها دارای اهمیت بسیار زیادی است. همه ما جمله معروف «همیشه حق با مشتری است» را شنیده ایم. این جمله اهمیت احترام به مشتری را می رساند که در هر حالت یک کارفرما باید بتواند حق را به مشتری بدهد و کار مشتری را به خوبی انجام دهد.

 

سلیقه و خلاقیت

داشتن سلیقه و خلاقیت یکی از مهمترین موارد در آرایشگری است. یک آرایشگر خوب باید بتواند مهارت هایی که کسب کرده را با توجه به هر چهره با یک خلاقیت خاصی استفاده کند.

به روز بودن

ما در عصری زندگی می کنیم که معمولا جدیدترین روش ها نیز اعتبار چندانی نخواهد داشت و هر روز روش ها و مدل های جدیدی در آرایشگری مد می شوند و یک آرایشگر خوب باید به روز بوده و همیشه در جریان اخرین متدها باشد.

 

داشتن وجدان کاری

یکی از مهمترین مسائل مربوط به تمام کارها در جهان داشتن وجدان کاری است. وجدان و مسئولیت پذیری در آرایشگری نیز بسیار اهمیت دارد. زیبایی برای همه مردم مهم است و یک آرایشگر حرفه ای در قبال کاری که انجام می دهد و زیبایی که به مشتری هدیه می دهد مسئولیت پذیر است.


دسته ها: لندینگ
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
4.2
Print

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x